George Pușcaș, un nou meci de coșmar în Anglia! A fost cel mai slab fotbalist de pe teren: ce notă a primit

Reading, clubul la care evoluează atacantul român George Pușcaș, a suferit a șaptea înfrângere din Championship. Bristol City a învins, acasă, echipa antrenată de portughezul Jose Gomez cu 1-0, iar internaționalul român a fost unul dintre cei mai slabi jucători de pe teren.

Meciul de pe terenul lui Bristol City a fost rezolvat de gazde încă din minutul 12, atunci când Diedhiou a înscris cu capul din pasa lui Eliasson, iar acest rezultat a aruncat-o pe Reading pe locul 21, ultimul care asigură prezența în a doua ligă engleză, cu doar opt puncte acumulate în 10 etape.

În ciuda unui start de sezon fabulos, prestațiile lui George Pușcaș au devenit din ce în ce mai cenușii. În partida cu Bristol City, fostul atacant al lui Palermo și Inter Milano a fost titular, dar a fost schimbat în minutul 62, atunci când în locul său a fost introdus Boye.

George Pușcaș, cel mai slab de pe teren, alături de Joao

Site-ul Getreading.co.uk a rezumat prestația lui George Pușcaș în partida care a avut loc sâmbătă. Românul nu a avut ocazii de a marca, dar a ratat o șansă importantă, chiar înainte de a fi schimbat: „A fost înlocuit după doar o oră de joc, imediat după ce a ratat o șansă de aur din fața porții. Românul nu a reușit să fructifice pasa lui Ejaria”, a notat sursa citată, care i-a acordat nota 4 lui Pușcaș.

Doar Joao a mai primit nota 4, dar fotbalistul a evoluat în doar ultimele 10 minute ale partidei.

Publicat: 05 10. 2019, 19:48
Actualizat: 05 10. 2019, 19:50