George Pușcaș a debutat cu gol la Novara, dar echipa sa a fost învinsă

Atacantul George Pușcaș, împrumutat de Novara de la Internazionale Milano până la finalul sezonului, a debutat cu gol la noua sa echipă, în meciul pierdut, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în fața formației Ascoli, în etapa a 24-a din Serie B.

Internaționalul român, care a fost integralist la primul său meci pentru Novara, a deschis scorul în minutul 29. Oaspeții au recuperat, însă, deficitul și au trecut în avantaj înainte de pauză, după două goluri marcate în minutele 33 și 37, de către Daniele Buzzegoli, respectiv Gaetano Monachello.

În clasament, Novara ocupă locul 16 din 22, cu 27 de puncte, în timp ce Ascoli acumulează 23 de puncte și părăsește ultimul loc, aflându-se acum pe 21.

În ultimul an și jumătate, George Pușcaș (21 de ani) a evoluat sub formă de împrumut de la Inter la Benevento, de care s-a despărțit în această iarnă după ce a reușit să marcheze un singur gol, în 11 apariții avute în Serie A.

Publicat: 03 02. 2018, 19:09
Actualizat: 03 02. 2018, 19:10