Gardoș, pe urmele lui Chiricheș. Ce s-a întâmplat cu românul chiar în ziua în care a împlinit 26 de ani

Florin Gardoș a primit nota 6 din partea Daily Mail pentru evoluția sa din „16”-imile Cupei Ligii Angliei, dar a fost criticat de fani, după ce a fost nesigur în intervenții, în victoria lui Southampton, scor 3-2, pe terenul lui Stoke, într-un meci disputat miercuri seară

• Vlad Chiricheș, jucător la Tottenham, este unul dintre cei mai criticați jucători ai lui „Spurs” de către fani. Românul ar putea pleca în această iarnă de la londonezi, o posibilă destinație fiind AS Roma.

Chiar în ziua în care a împlinit 26 de ani, Florin Gardoș a fost titularizat din nou la Southampton. Tot în Cupa Ligii Angliei, acolo unde mai evoluase timp de 90 de minute, în turul precedent, contra lui Arsenal, atunci când evoluția sa a fost una apreciată, având în vedere că sfinții au câștigat pe Emirates cu 2-1. De data aceasta însă, în victoria lui Southampton cu Stoke, scor 3-2, din șaisprezecimile Cupei Ligii, Gardoș a părut destul de nesigur în evoluție, fiind vinovat și la golul secund al lui Stoke, când a fost împins ușor de fundașul advers Ryan Shawcross, iar mingea a ajuns la Mame Diouf, care a înscris fără probleme.

Notat cu 6 de Daily Mail, adică aceeași notă pe care au primit-o și portarul Forster și fundașii Clyne și Fonte, Gardoș a fost destul de criticat de fani, care s-au bucurat atunci când a fost schimbat cu Davis, în minutul 92. „Ce horror”, „A avut un meci de coșmar”, „Schimbați-l cu Alderweireld” sau „A ieșit, în sfârșit”,  au scris fanii pe Twitter, după evoluția lui Gardoș, cu destule stângăcii în partea secundă.

Publicat: 30 10. 2014, 09:33
Actualizat: 30 10. 2014, 09:34