Gabi Torje a ratat un penalty în minutul 84, Osmanlispor a pierdut cu 1-2. Rusescu a intrat în minutul 70, Seto și Szukala au fost doar rezerve

Mijlocașul Gabriel Torje a ratat un penalti în partida pe care echipa sa, Osmanlispor, a pierdut-o, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), în fața formației Konyaspor, în etapa a IV-a a campionatului turc, informează site-ul oficial al UEFA.

Torje, care a jucat tot meciul, a ratat penaltiul în minutul 84.

Atacantul Raul Rusescu a fost introdus pe teren în minutul 70 la Osmanlispor, în timp ce Ciprian Marica nu a fost convocat pentru acest meci la Konyaspor.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Sissoko ’46 și Meha ’61, în timp ce pentru gazde a înscris N’Diaye, în minutul 31.

În urma acestei înfrângeri, Osmanlispor a rămas pe poziția a zecea, cu cinci puncte, în timp ce Konyaspor a urcat pe locul 11, tot cu cinci puncte.

Sursa: MEDIAFAX

Publicat: 13 09. 2015, 22:43
Actualizat: 13 09. 2015, 22:44