FOTO | Lui Rusescu îi curge sânge roș-albastru prin vene. Mesajul emoționant al idolului tribunelor după revenirea „acasă”

Raul Rusescu a avut parte de o revenire emoționantă pe Arena Națională, într-un meci chiar împotriva echipei la care a avut cele mai mari performanțe fotbalistice din cariera sa. Idolul tribunelor steliste nu a reușit să marcheze în înfrângerea suferită de Osmanlispor, scor 1-2, dar a fost ovaționat de noua galerie a Stelei.

Încă din primele minute ale meciului Steaua – Osmanlispor, de pe Arena Națională, au putut fi auzite doar două nume: Didi Prodan, fostul jucător din Ghencea decedat la 44 de ani și cel al lui Raul Rusescu, căruia fanii i-au pregătit o primire călduroasă.

La sfârșitul celor 90 de minute, atacantul român de la Osmanlispor s-a dus în fața tribunei unde le-a strâns mâinile fanilor și a cântat cu ei, ca astăzi să posteze un mesaj emoționant pe pagina sa de Facebook: „Cu un ochi râd și cu unul plâng, dar sper să ne calificăm împreună în primăvara europeană”.

Steaua poate fi sigură că va ajunge în primăvara europeană în cazul în care va câștiga în deplasare, cu Villarreal, dar ar putea trece de grupa L din Europa League chiar și cu o remiză cu cel puțin două goluri marcate: 1-1 a fost scorul din tur cu spaniolii. Totuși, Steaua va avea nevoie și de ajutorul lui Raul Rusescu, calificarea fiind condiționată și de victoria lui Osmanlispor cu Zurich, din ultima etapă.

Publicat: 25 11. 2016, 21:33
Actualizat: 25 11. 2016, 21:34