Fotbalistul pentru care Hagi a intrat în război cu FRF a strâns al șaselea meci în șapte etape în Serie A. Cum s-a descurcat sâmbătă

Fotbalistul român Alexandru Mitriță, în vârstă de 21 de ani, a jucat 23 de minute în înfrângerea echipei sale, Pescara, scor 0-2, cu Chievo Verona, în etapa a șaptea din prima ligă a campionatului din Italia.

Golurile partidei au fost marcate de Riccardo Meggiorini, în minutul 76, și Roberto Inglese, în minutul 85. În urma acestui rezultat, Pescara ocupă locul 17, cu șase puncte, în timp ce Chievo se află pe locul trei, cu 13 puncte, după șapte etape.

Alexandru Mitriță a început meciul pe banca de rezerve, dar a fost introdus în teren de către antrenorul Massimo Oddo în minutul 67, în locul albanezului Rey Manaj. Fostul internațional de tineret a acumulat șase meciuri și o pasă de gol în acest sezon din Serie A, dar are un total de 139 de minute jucate până în prezent.

Echipa trimisă în teren de către antrenorul Massimo Oddo: Bizzari – Crescenzi, Campagnaro, Fornasier, Biraghi – Memushaj, Brugman, Verre – Caprari, Benali – Manaj. Pe parcurs au mai intrat, în afara lui Mitriță, Bryan Cristante și Robert Muric.

Publicat: 01 10. 2016, 21:51
Actualizat: 01 10. 2016, 21:52