Dezastruos! Fotbalistul pe care l-au dorit Gigi Becali și Neluțu Varga a dezamăgit crunt și englezii l-au făcut praf: i-au dat nota 1!

gigi becali il inteapa pe mirel radoi enes sali tavi popescu nationala
Vezi galeria foto - 5 poze

Fotbalistul dorit în trecut de Gigi Becali și Neluțu Varga la FCSB, respectiv CFR Cluj, George Pușcaș, a dezamăgit în Anglia prin evoluția sa din acest weekend.

Reading a pierdut de o manieră catgorică meciul jucat împotriva lui QPR în etapa cu numărul 29 a Championship, a doua divizie valorică a campionatului Angliei. Atacantul român George Pușcaș a fost trimis pe teren încă din primul minut de joc, însă a evoluat foarte slab, iar la pauză a fost înlocuit.

Presa britanică nu s-a ferit să îl critice pe vârful nostru de atac, despre care a spus că a jucat mult sub pretențiile pe care le au suporterii de la el.

George Pușcaș a primit nota 1 după meciul cu QPR

George Pușcaș a evoluat foarte slab în meciul pierdut de echipa lui, Reading, în fața lui QPR, scor 4-0. Atacantul român a fost trimis pe teren încă din primul minut de joc, însă evoluția lui a dezamăgit.

Vârful nostru de atac nu a reușit să iasă în evidență cu nimic pozitiv, astfel că antrenorul a hotărât să îl înlocuiască la finalul primelor 45 de minute.

Presa din Anglia a fost neiertătoare la adresa lui, publicația Berkshire Live acordându-i nota 1 pentru prestația din meciul de campionat cu QPR. „Puşcaş a fost schimbat la pauză după o primă repriză dezastruoasă. Nu a reuşit să ţină de minge, nu a câştigat niciun duel şi nu a avut nici măcar o urmă de ocazie”, a notat sursa citată, conform Telekom Sport.

Reading traversează un sezon foarte slab, fiind una dintre formațiile care se zbat în subsolul clasamentului din Championship. Formația lui George Pușcaș este abia a 21-a în ierarhie, dintr-un total de 24 de echipe, reușind să acumuleze numai 22 de puncte în primele 28 de partide ale sezonului.

Atacantul român s-a aflat în trecut în atenția lui FCSB pentru un transfer, iar în această iarnă a fost aproape de CFR Cluj, unde este foarte apreciat de antrenorul Dan Petrescu.

Publicat: 30 01. 2022, 14:47