Florentin Matei a marcat un gol pentru Volin Luțk, în meciul câștigat cu 3-0 în fața celor de la Zaporoje. Bicfalvi a dat un assist

Mijlocașul Florentin Matei a marcat un gol în partida pe care echipa sa, Volin Luțk, a câștigat-o, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (0-0), în fața formației Metalurg Zaporoje, în etapa a VI-a a campionatului ucrainean, informează site-ul oficial al UEFA.

Matei, care a jucat tot meciul, a înscris ultimul gol al întâlnirii în minutul 69 și a primit un cartonaș galben în minutul 88.

Mijlocașul Eric Bicfalvi, care a fost și el integralist la Volin Luțk, a dat pasa decisivă la primul gol marcat de Memeșev, în minutul 48.

Cel de-al doilea gol al gazdelor a fost reușit de Zunici, în minutul 56.

În urma acestei victorii, Volin Luțk a urcat pe locul cinci în clasament, cu nouă puncte.S

Sursa: MEDIAFAX

Publicat: 14 09. 2014, 17:34
Actualizat: 14 09. 2014, 17:35