Fiul patronului pistolar de la PAOK, moment superb! FOTO | Imaginea care a „cucerit” Grecia, după marea victorie a lui Răzvan Lucescu

PAOK Salonic merge perfect în liga din Grecia. În acest weekend a bifat a 7-a victorie din tot atâtea meciuri, iar Giorgos Savvidis, fiul patronului de la PAOK, și-a arătat mulțumirea față de jucători într-un mod inedit. Le-a spălat mașinile. Promisiunea fusese făcută înaintea partidei cu Aris, încheiată în cele din urmă cu 2-1 în favoarea echipei antrenate de Răzvan Lucescu.

Dacă bateți pe Aris, atunci eu am să vă spăl mașinile la fiecare dintre jucători„, le-a transmis Giorgios înaintea meciului.

PAOK s-a impus, dar nu fără emoții. Scorul a fost deschis de Aris, încă din minutul 2, prin Garcia. Egalitatea a fost restabilită în minutul 36, când golgeterul PAOK-ului, Prijovic, a marcat din penalti. După pauză, echipa lui Lucescu jr. a trecut prin momente dificile. Gazdele au beneficiat de o lovitrură de la 11 m., dar fostul atacant al Petrolului, Younes Hamza, a ratat. Golul victoriei a venit pe final. Prijovic a marcat în minutul 84, ajungând la cota 5 în întrecerea internă.

Băiatul lui Savvidis s-a ținut de cuvânt. A ieșit în fața camerelor și a declarat: ” O să am mult de muncă să spăl 11 mașini„. Giorgos a postat și o poză pe Instagram.

Publicat: 23 10. 2018, 22:29
Actualizat: 23 10. 2018, 22:30