Eric Bicfalvi, gol de senzație în Rusia, contra lui ȚSKA Moscova! Românul a ajuns la a cincea reușită | VIDEO

Eric Bicfalvi (32 de ani) a înscris un super gol pentru Ural în poarta celor de la ȚSKA Moscova, în cadrul etapei cu numărul 20, din prima ligă a Rusiei.

Mijlocașul român a deschis scorul în minutul 72, cu un șut superb, din prima, de la aproximativ 12 metri de poarta gazdelor. Portarul Igor Akinfeev (33 de ani) a încercat să respingă, dar „torpila” lui Bicfalvi l-a învins.

Vezi AICI golul lui Eric Bicfalvi!

În minutul 90+1 însă, ȚSKA Moscova a restabilit egalitatea prin rusul Mario Fernandes (39 de ani), care a închis meciul la scorul de 1-1. Eric Bicfalvi a fost integralist în cadrul acestei întâlniri.

Ural este pe locul 6, cu 25 de puncte, în clasamentul primei ligi din Rusia, în timp ce ȚSKA Moscova ocupă locul 3, cu 35 de puncte. Lider este Zenit, cu 46 de puncte.

5 goluri a marcat Eric Bicfalvi în cele 17 meciuri jucate pentru Ural, în actuala ediție de campionat

Este al patrulea sezon în care Eric Bicfalvi joacă la Ural și al cincilea consecutiv în prima ligă din Rusia, după ce în 2016-2017 a evoluat la Tom Tomsk.

24 de goluri a marcat Eric Bicfalvi în total în prima ligă din Rusia, în cele 93 de meciuri jucate

Publicat: 29 02. 2020, 18:38
Actualizat: 29 02. 2020, 18:43