După Dică,** Protasov l-a reactivat și pe Iacob! Vârful a marcat pentru Iraklis!

Atacantul român al echipei Iraklis Salonic, Victoraș Iacob, a marcat un gol pentru formația sa în meciul terminat la egalitate, scor 2-2, de pe teren propriu, cu Aris Salonic, din runda a II-a din prima ligă elenă, informează siteul oficial al echipei lui Oleg Protasov.

Fostul jucător al Stelei a marcat pentru echipa sa în minutul 25, celălat gol al formației Iraklis fiind semnat de Epstein ’59 – penalti. Golurie formației oaspete au fost înscrise de
Javier Campora ’21 și 37.

Iacob a început meciul de sâmbătă ca titular, fiind înlocuit în minutul 78 de Panagiotis Kone.

Celălalt jucător român care evoluează la gruparea antrenată de Oleg Protasov, Nicolae Dică, a fost de asemenea titular în jocul cu Aris, fiind schimbat în minutul 88.

Publicat: 30 08. 2009, 00:45
Actualizat: 30 08. 2009, 00:47