Doar Messi și Ronaldo mai dau așa! VIDEO | Gol de senzație al lui Ștefan Radu în poarta lui Ionuț Radu: portarul a încremenit

Fundaşul român Ştefan Radu (32 de ani) nu l-a iertat pe conaţionalul său, portarul Ionuţ Radu, în partida de duminică după-amiaza, Lazio – Genoa. Apărătorul „lazialilor” a marcat al doilea gol al partidei, în minutul 40, în poarta apărată de goalkeeper-ul în vârstă de 22 de ani.

Partida din etapa a şasea din Serie A are loc pe stadionul „Olimpico” din Roma. În minutul 7, Milinkovic-Savic l-a învins pe Ionuţ Radu. Immobile i-a pasat mijlocaşului sârb, iar acesta a deschis tabela de marcaj de pe propriul teren.

Cu cinci minute înainte de pauză, fundaşul Ştefan Radu, care nu mai marcase un gol din sezonul 2016 – 2017, a dus scorul la 2-0 pentru Lazio.

În total, în cei 11 ani în tricoul grupării din Roma, fundaşul în vârstă de 32 de ani a înscris de şapte ori, în 351 de partide jucate.

Lazio se află pe locul 9 cu şapte puncte adunate, în cinci etape, în clasamentul din Serie A, în timp ce echipa lui Ionuţ Radu, Genoa, se clasează pe poziţia 17, cu 5 puncte.

Publicat: 29 09. 2019, 17:19
Actualizat: 29 09. 2019, 17:29