Din nou Keșeru! VIDEO | Atacantul român a marcat pentru Ludogoreț și e golgheter în Bulgaria

Atacantul Claudiu Keșeru a înscris un gol pentru Ludogoreț Razgrad în victoria din deplasare cu Slavia Sofia, scor 2-0 (0-0), în etapa a 20-a din campionatul Bulgariei.

Claudiu Keșeru, în vârstă de 30 de ani, a deschis scorul în minutul 67, cu o lovitură de cap din interiorul careului. Brazilianul Pedro Azevedo Zhuliao a stabilit rezultatul final în minutul 76. Fundașul Cosmin Moți a fost integralist pentru Ludogoreț.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA GOLUL

Ludogoreț a evoluat în formula: Stoyanov – Sasha, Plastun, Moti, Natanael – Dyakov, Campanharo (Marcelinho) – Da Silva Araujo (Cafu 59′), Zhuliao (Anicet 89′), Wanderson – Keșeru.

În urma acestui rezultat, formația din Razgrad se află pe primul loc al clasamentului, cu 53 de puncte, iar Slavia Sofia ocupă poziția a 11-a, cu 21 de puncte.

Claudiu Keșeru este golgheterul campionatului Bulgariei, cu 13 reușite în 17 partide.

Publicat: 20 02. 2017, 17:58
Actualizat: 20 02. 2017, 22:25