Din bine în și mai bine! Dan Petrescu face legea cu noua echipă. Performanța reușită azi

Al Nasr, echipa antrenată de Dan Petrescu, a obținut joi calificarea în semifinalele Cupei Președintelui din Emiratele Arabe Unite, după ce a câștigat cu 1-0 meciul jucat împotriva formației Al-Ain.

Atacantul Yaqoob Jassim Salman a marcat singurul gol al meciului în minutul 26. Scăpat în partea dreaptă, în interiorul careului de 16 metri, Salman l-a învins pe portarul advers cu un șut la colțul scurt. Formația pregătită de Dan Petrescu a încheiat partida în inferioritate, după ce Abbas Juma a fost eliminat în al doilea minut din prelungirile reprizei a doua.

În semifinale s-au mai calificat echipele Al Sharjah, Al-Wahda și Hatta Club.

Rezultatele înregistrate în sferturile de finală ale Cupei Președintelui:

Al Wasl – Al Sharjah 2-4 (R. Mendes 82, H. Taher 90+5/G. Rivas 6, 58, 76, O. Juma 37)

Al-Wahda – Al-Jazira 6-0 (Tagliabue 23-penalty, 24, 80, Dzsudzsak 27-penalty, 53, Burgosh 72)

Al-Ain – Al Nasr 0-1 (Salman 26)

Emirates Club – Hatta Club 1-2 (Batna 19/Samuel 28, Jassim 32)

Dan Petrescu se află la Al Nasr de la începutul lunii noiembrie. În campionat, Al Nasr ocupă locul șase, cu 21 puncte după 13 etape.

Publicat: 05 01. 2017, 20:33
Actualizat: 05 01. 2017, 20:34