Dezastru pentru Șumudică! După 0-5 cu Fenerbache, Kayserispor a suferit o nouă umilință în campionat

Kayserispor traversează o perioadă extrem de nefastă, formația antrenată de Marius Șumudică ajungând sâmbătă la trei înfrângeri consecutive, fără gol marcat, în campionat. Trabzonspor s-a impus în etapa cu numărul 28, cu scorul de 4-0, după o nouă evoluție modestă pentru Lung Jr&Co.

Elevii lui Marius Șumudică au fost mai periculoși în prima repriză, dar n-au reușit să înscrie pe arena „Senol Gunes”. Startul reprizei secunde a fost catastrofal pentru oaspeți. Trabzonspor a deschis scorul în minutul 53, prin Omur. După alte zece minute, Yazici a majorat avantajul gazdelor, din pasa lui Omur. Vedeta celor de la Trabzon, Burak Yilmaz, a profitat de momentul nefast al oaspeților, reușind să ducă scorul la 3-0. Același Burak Yilmaz a semnat dubla cu un sfert de oră înainte de final, spre disperarea lui Șumudică.

Silviu Lung, Cristi Săpunaru și Tiago Lopes au fost titulari pentru Kayserispor, în timp ce William de Amorim și Boldrin au intrat în minutele 58, respectiv 67.

Publicat: 07 04. 2018, 17:40
Actualizat: 07 04. 2018, 18:24