Cagliari – Parma 4-3. Show total cu Dennis Man și Răzvan Marin! Valentin Mihăilă a jucat o repriză, Video Online

Dennis Man a marcat iar în Serie A, dar Parma se apropie de Serie B după încă un eșec: 3-4 pe terenul lui Cagliari. A fost un meci superb, în care a punctat și Răzvan Marin.

Parma a condus cu 2-0, apoi cu 3-1, după reușita lui Man, dar nu s-a ales în cele din urmă cu niciun punct, după ce Cagliari a marcat de două ori în prelungirile unui meci „nebun”.

Răzvan Marin a fost cel care a deschis drumul spre revenirea fantastică a lui Cagliari, cu golul izbutit în minutul 66.

Cagliari – Parma 4-3, Video Online

Min. 90+4: GOOOOOL CAGLIARI! Abia introdus pe teren, Cerri înscrie al patrulea gol al gazdelor.

Min. 90+2: GOOOOL CAGLIARI! Pereiro înscrie și el cu un șut imparabil.

Min. 66: GOOOOL CAGLIARI! Răzvan Marin înscrie și el și relansează meciul cu Parma.

Min. 59: GOOOL PARMA! Man ia o acțiune pe cont propriu și trage superb din afara careului, marcând al doilea său gol în Serie A.

Min. 39: GOOOOL CAGLIARI! Pavoletti înscrie printr-o lovitură de cap.

Min. 31: GOOOOL PARMA! Kucka înscrie după devierea lui Cornelius.

Min. 19: OCAZIE RĂZVAN MARIN! Românul trage periculos de la distanță, dar șutul său este respins de portarul advers.

Min. 5: GOOOL PARMA! Pezzella înscrie cu un șut din afara careului.

Echipele de start:

CAGLIARI (3-5-2): Vicario – Rugani, Godin, Carboni – Zappa, Marin, Nainggolan, Duncan, Nandez – Joao Pedro, Pavoletti.

PARMA (4-3-3): Sepe – Laurini, Osorio, Bani, Pezzella – Grassi, Brugman, Kurtic – Man, Cornelius, Kucka.

Revenit în lotul Parmei, Valentin Mihăilă va începe partida cel mai probabil de pe banca de rezerve, după accidentarea pe care a suferit-o.

Confruntarea se anunță extrem de interesantă, având în vedere situația pe care cele două o au în clasament după 30 de runde, ambele abordând meciul de pe locuri retrogradabile. Echipa lui Răzvan Marin stă însă mai bine fiind pe locul 18, la cinci puncte de Torino, prima deasupra liniei retrogradării, aceasta având însă și un meci mai puțin disputat. De partea cealaltă, Parma se află la două lungimi în spatele lui Cagliari și la șapte lungimi de Torino astfel că un nou eșec sau semieșec astăzi ar echivala în proporție foarte mare cu retrogradarea în Serie B.

Cagliari – Parma, Live Video Online, de la ora 21:45 | Echipele probabile

• Cagliari: Vicario – Rugani, Godin, Carboni – Nandez, Marin, Nainggolan, Duncan, Lykogiannis – Pavoletti, J. Pedro
  • Rezerve: Aresti, Ciocci, Zappa, Asamoah, Cerri, Tripaldelli, Pereiro, Calabresi, Klavan, Simeone, Walukiewicz
  • Antrenor: Leonardo Semplici
  • Parma: Sepe – Busi, Bani, Osorio, Pezzella – Kucka, Brugman, Kurtic – Man, Pelle, Gervinho
  • Rezerve: Colombi, Rinaldi, Laurini, Valenti, Camara, Sohm, Traore, Dierckx, Grassi, Alves, Cornelius, Brunetta, Mihăilă
  • Antrenor: Roberto D’Aversa
Publicat: 17 04. 2021, 23:00