Dennis Man i-a impresionat pe italieni: „A fost în formă maximă!”. Ce au remarcat jurnaliștii din Peninsulă

17 Settembre 2023 Catanzaro, Italia - sport, calcio - Catanzaro vs Parma - Campionato di calcio Serie BKT 2023/2024 - Stadio - Nicola Ceravolo Nella foto gol di Dennis Man September 17 , 2023 Catanzaro, Italy - sport, soccer - Catanzaro vs Parma - Italian Football Championship League BKT 2023/2024 - Nicola Ceravolo In the pic: goal of Dennis Man,Image: 806020218, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

Dennis Man, extrema dreapta în vârstă de 25 de ani de la Parma, i-a impresionat pe jurnaliștii italieni după meciul de pe terenul lui Catanzaro.

Partida dintre Catanzaro și Parma s-a disputat duminică, în cadrul etapei a cincea din Serie B, iar echipa lui Dennis Man s-a impus cu scorul de 5-0.

Dennis Man a fost titular și a deschis scorul în minutul 18. Deși a fost înlocuit la pauză cu Anthony Partipilo (28 de ani), Dennis Man i-a impresionat pe jurnaliștii italieni cu evoluția din prima repriză.

Totuși, aceștia au remarcat faptul că fotbalistul român ar fi putut să înscrie mai mult de un gol în cadrul acestei partide.

„În prima repriză, a fost în formă maximă și a părut practic de neoprit. Golul a fost o recompensă meritată a prestației sale din primele 45 de minute, însă putea să mai marcheze cel puțin încă un gol cu mai mult calm”, a notat publicația Tuttomercatoweb, care l-a notat pe Dennis Man cu 7,5.

Cea mai mare notă, adică 8, a primit Adrian Benedyczak, atacantul polonez în vârstă de 22 de ani.

Cotat la 3,2 milioane de euro de către Transfermarkt, Dennis Man a jucat două meciuri pentru Parma în acest sezon din Serie B și a înscris un gol.

Celălalt român de la Parma, Valentin Mihăilă (23 de ani), a fost rezervă neuitilizată în cadrul partidei contra lui Catanzaro.

După cele cinci meciuri jucate până acum, Parma este lider în Serie B, cu 13 puncte. Pe locul secund se află Venezia, cu 11 puncte, iar podiumul este completat de către Palermo, Modena și Catanzaro, cu câte zece puncte.

Publicat: 17 09. 2023, 20:11