Dennis Man, anunțat titular în derby-ul Parma – Bologna! Ce scrie Gazzetta dello Sport înaintea derby-ului din Serie A

Dennis Man a trădat-o pe Anamaria Prodan pentru a se transfera la Parma prin intermediul fraților Becali

Dennis Man are șanse foarte mari să fie titular la Parma, în al doilea meci pe care îl joacă în Serie A. Gazzetta dello Sport anunță că fostul atacant de la FCSB ar urma să joace din primul minut în derby-ul cu Bologna.

Aflat deja sub o presiune mare, Dennis Man a spus la prezentarea oficială că a sesizat deja diferența mare dintre Liga 1 și Serie A. Sigur pe el, atacantul a lăsat o impresie bună, iar acum are șanse să prindă 90 de minute tocmai în derby-ul cu Bologna, unul foarte important pentru Parma, din toate punctele de vedere.

Dennis Man a fost introdus în minutul 80 al meciului cu Napoli, pierdut de Parma cu scorul de 0-2. Deși abia ajunsese în Italia, vârful a lăsat o impresie bună și i-a impresionat pe italieni și prin faptul că și-a ajutat colegii din apărare.

Dennis Man, anunțat titular în derby-ul Parma – Bologna

Valentin Mihăilă ar urma să fie rezervă în partida de duminică dintre Parma și Bologna, în timp ce Dennis Man va face pereche cu Cornelius și Gervinho, în viziunea celor de la Gazzetta dello Sport.

Cu doar 14 goluri înscrise în 20 de etape, Parma are cel mai slab atac din Serie A înaintea derby-ului cu Bologna, iar un nou eșec ar putea să complice serios lucrurile pentru echipa lui Dennis Man, care luptă pentru evitarea retrogradării.

Echipele probabile:

Parma: Sepe – Conti, Bani, Osorio, Gagliolo – Kucka, Hernani, Kurtic – Man, Cornelius, Gervinho
Rezerve: Colombi, Dierckx, Zagaritis, Bruno Alves, Mihăilă, Busi, Sohm, Brugman, Brunetta, Cyprien, Grassi, Karamoh
Antrenor: Roberto D’Aversa

Bologna: Skorupski – Tomiyasu, Danilo, Soumaoro, Dijks – Schouten, Svanberg – Olsen, Soriano, Sansone – Barrow
Rezerve: Da Costa, Antov, De Silvestri, Hickey, Mbaye, Baldursson, Poli, Dominguez, Vignato, Orsolini, Palacio
Antrenor: Sinisa Mihajlovic

Trebuie să recunosc că Mutu este modelul meu, era un idol din copilărie. Toți știu cine e Mutu, toată lumea știe ce a făcut în Italia, câte goluri a marcat. Dacă mă întrebați cine mă inspiră, atunci răspunsul este Mutu”, a spus Dennis Man, la prezentarea oficială de la Parma.

Publicat: 06 02. 2021, 14:44
Actualizat: 06 02. 2021, 14:45