Dennis Man a marcat pentru Parma, după cinci luni, în meciul cu Pordenone, din Serie B

12 febbraio 2022 Parma, Italia sport calcio Parma vs Pordenone - Campionato di calcio Serie BKT 2021/2022 - stadio Ennio Tardini Nella foto: Dennis Man (Parma Calcio) esulta dopo aver realizzato il gol 2-1 February 12, 2021 Parma, Italy sport soccer Parma vs Pordenone - Italian Football Championship League BKT 2021/2022 - Ennio Tardini stadium In the pic: Dennis Man (Parma Calcio) celebrates after scoring goal 2-1,Image: 661806856, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia

Dennis Man, atacantul român în vârstă de 23 de ani de la Parma, a reușit să înscrie din nou pentru echipa sa, după o pauză de cinci luni, în meciul cu Pordenone.

Partida dintre Parma și Pordenone s-a disputat sâmbătă, în cadrul etpaei cu numărul 22 din Serie B și s-a încheiat cu scorul de 4-1.

Oaspeții au deschis scorul prin Di Serio, încă din minutul 12 și au intrat în avantaj la vestiare, însă Parma s-a dezlănțuit în repriza secundă.

Pandev a restabilit egalitatea în minutul 55, iar Dennis Man a dus-o pe Parma în avantaj, în minutul 67.

Vazquez și Benedyczak și-au trecut și ei numele pe tabela de marcaj, în minutele 69, respectiv 79 și au închis jocul la scorul de 4-1 pentru Parma.

În urma acestui rezultat, Parma a urcat pe locul 11 în clasamentul ligii secunde din Italia, cu 28 de puncte. De cealaltă parte, Pordenone a rămas pe ultimul loc, cu 12 puncte, la egalitate cu penultima clasată, Vicenza.

În cadrul acestei întâlniri, Dennis Man a bifat cea de-a treia sa reușită în acest sezon, pentru Parma, în Serie B. Atacantul român nu mai marcase din 12 septembrie 2021, când a avut loc meciul tur cu Pordenone, câștigat cu scorul de 4-0.

Fotbalistul a bifat prima sa reușită din acest sezon în meciul cu Frosinone, scor 2-2, chiar în prima etapă din Serie B.

• 8 milioane de euro este cota de piață a lui Dennis Man, potrivit Transfermarkt.
  • 13 milioane de euro a plătit Parma către FCSB în schimbul lui Dennis Man.
  • 3 goluri în 13 meciuri a înscris Dennis Man pentru Parma în acest sezon din Serie B.
  • 2 goluri în 14 meciuri a marcat Dennis Man pentru Parma, în ediția trecută din Serie A.
Publicat: 12 02. 2022, 17:18