Debut PERFECT pentru Răzvan Lucescu la PAOK: victorie superbă în turul play-off-ului Europa League

PAOK Salonic, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, a câștigat, joi, scor 3-1, meciul jucat pe teren propriu cu Ostersunds (Norvegia) în turul play-off-ului Europa League. A fost primul meci al tehnicianului român la noua sa formație.

Leo Matos, în minutul 38, Aleksandar Prijovic, care a reușit o „dublă”, în minutele 77 și 88 (penalty), au marcat pentru PAOK, în timp ce Brwa Nouri, în minutul 21 din penalty, a înscris pentru Ostersunds. Răzvan Lucescu, venit la PAOK de la Xanthi, unde a petrecut trei sezoane, debutează cu victorie la formația de pe Toumba Stadium, unde mai evoluează și Fernando Varela, fostul căpitan de la FCSB.

Fundașul central a fost intregralist, aflându-se la cea de-a doua partidă din acest sezon. Varela se află la PAOK Salonic din iulie 2016, când a fost transferat de la FCSB pentru 1,4 milioane de euro.

Echipa trimisă în teren de către antrenorul Răzvan Lucescu: Rey – Matos, Varela, Crespo, Leovac – Shakhov, Cimirot – Mak, Bisewar, Campos – Prijovic. Pe parcursul partidei au mai intrat pe gazon Pelkas (63′), Henrique (77′) și Athanasiadis (81′).

Publicat: 17 08. 2017, 23:06
Actualizat: 17 08. 2017, 23:07