Debut PERFECT pentru Eric Bicfalvi la Ural! Românul a strălucit într-un meci nebun și a marcat unul dintre cele mai frumoase goluri ale carierei. VIDEO | „Dubla” de senzație pe care a reușit-o

Eric Bicfalvi (29 de ani) a marcat două goluri în meciul de debut la noua echipă, Ural Ekaterinburg, a doua reușită fiind una de pus în ramă.

Plecat de la Tom Tomsk din cauza problemelor financiare, mijlocașul de națională a așteptat mai bine de o lună pentru a îmbrăca în premieră tricoul celor de la Ural Ekaterinburg, iar debutul a fost unul cum nu se poate mai bun.

Marți, în sferturile de finală ale Cupei Rusiei, contra lui Krasnodar, Ural a revenit de la 0-3 la 3-3 pentru a trimite meciul în prelungiri, iar marele merit îi aparține lui Eric Bicfalvi. La scorul de 3-1 pentru oaspeți, mijlocașul român și-a intrat în rol și a redus din diferență (minutul 52) după o fază în care a apărut perfect în careul advers și a înscris cu o lovitură superbă de cap.

La 2-3, românul a ieșit din nou la rampă și a trimis meciul în prelungiri cu o execuție superbă, cu dreptul la colțul lung, de la marginea careului de 16 metri.

În prelungiri, Ural a rămas în 10 oameni, dar echipa lui Bicfalvi a reușit să câștige la penalty-uri, mijlocașul român transformând prima dintre cele cinci lovituri de pedeapsă.
Publicat: 28 02. 2017, 20:40
Actualizat: 28 02. 2017, 21:17