De neoprit! Keșeru, la a doua „dublă” în trei zile în tricoul lui Ludogoreț

Internaționalul român Claudiu Keșeru a înscris, marți, două goluri pentru Ludogoreț Razgrad în victoria cu Montana, scor 4-0, în optimile de finală ale Cupei Bulgariei.

În minutul 9, Keșeru a primit o centrare din corner și a reluat mingea cu stângul într-un adversar, după care l-a învins fără probleme pe portarul advers. În minutul 78, Keșeru a reușit dubla, după un șut din prima, expediat cu piciorul drept, la colțul scurt al porții lui Vasiliev. Natanael, în minutul 32, și Misidzhan, în prelungirile partidei, au mai marcat pentru Ludogoreț.

În vârstă de 29 de ani, Claudiu Keșeru a înscris 10 goluri în 17 meciuri jucate în acest sezon, în toate competițiile, pentru Ludogoreț. Fundașul central Cosmin Moți, celălalt internațional român de la Ludogoreț, nu s-a aflat în lot la acest meci din Cupa Bulgariei.

În urma acestui rezultat, Ludogoreț s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Bulgariei. În stagiunea precedentă, Ludogoreț s-a oprit în optimile de finală.

Publicat: 25 10. 2016, 22:51
Actualizat: 25 10. 2016, 22:52