De data asta n-a mai marcat. Nicolae Stanciu a jucat 70 de minute în Anderlecht – Eupen 4-0

Mijlocașul Nicolae Stanciu a jucat 70 de minute în victoria obținută de Anderlecht pe teren propriu cu Eupen, scor 4-0, duminică, în etapa a 19-a din campionatul Belgiei.

Stanciu a fost înlocuit în minutul 70 cu Diego Capel. Hanni (8′, 90′) și Dendoncker (21′, 61′) au înscris pentru Anderlecht. Alexandru Chipciu nu a făcut parte din lotul gazdelor pentru această partidă.

Anderlecht a evoluat în următoarea formulă: Boeckx – Najar, Mbodji, Nuytinck, Obradovic – Dendoncker, Stanciu (Capel 70′), Tielemans – Bruno (Sowah Adjei 77′), Teodorczyk, Hanni.

În urma acestui rezultat, Anderlecht ocupă locul trei, cu 35 de puncte, la două lungimi de liderul Club Brugge, iar Eupen se află pe poziția a 13-a, cu 17 puncte.

Sursa: MEDIAFAX

Publicat: 18 12. 2016, 23:04
Actualizat: 18 12. 2016, 23:58