Dan Petrescu, tot mai aproape de se despărți de Kuban. Echipa din Krasnodar a pierdut din nou și e pe locul 17

Kuban Krasnodar, echipa antrenată de către Dan Petrescu, a pierdut meciul din deplasare cu Tyumen, scor 0-2, în etapa a 14-a din liga a doua din Rusia.

Cele două goluri au fost înscrise de către Mamtov (minutul 79, din penalty) și Klenkin (minutul 90+5). Kuban a avut un singur șut pe spațiul porții, în timp ce Tyumen a reușit 14 șuturi.

Dan Petrescu nu a stat pe banca tehnică, întrucât a fost suspendat de Comisia de Disciplină după ieșirea nervoasă din meciul cu Sokol Saratov, partidă în care a fost trimis în tribune de către arbitru.

În urma acestui rezultat, Kuban Krasnodar ocupă locul 17 în clasament, retrogradabil, cu 13 puncte. Kuban a câștigat doar două meciuri în acest sezon și este fără victorie pe teren propriu.

Sursa: MEDIAFAX

Publicat: 26 09. 2016, 21:09
Actualizat: 26 09. 2016, 21:10