Dan Petrescu a ratat dramatic calificarea în semifinalele Cupei Emiratelor

Al Nasr, echipa pregătită de antrenorul român Dan Petrescu, a remizat, luni, scor 1-1, cu Ittihad Kalba, și a ratat calificarea în semifinalele Cupei Emiratelor, după ce a terminat pe locul trei în grupa B.

Echipa românului a deschis scorul în minutul 16, prin Mohannad Abdularaheem, iar golul care a calificat-o pe Kalba, fosta echipă a lui Mihai Costea, a venit în minutul 88 și a fost înscris de Waleed Juma Mohammed.

În urma acestui rezultat, echipa lui Dan Petrescu a depins și de rezultatul meciului Bani Yas – Al Shabab. Cele două formații au remizat cu același scor, 1-1. Astfel, Al Nasr a terminat pe locul trei în grupa B de calificare în semifinalele Cupei Emiratelor, cu 11 puncte, la egalitate cu Al Ahli Dubai și Al Shabab.

Clasamentul grupei B din Cupa Emiratelor: 1. Al Ahli Dubai – 11 puncte, 2. Al Shabab – 11 p, 3. Al Nasr – 11 p, 4. Dibba Al Fujairah – 7 p, 5. Ittihad Kalba – 5 p, 6. Al Ain – 5 p, 7. Bani Yas – 3 p.

Publicat: 12 12. 2016, 22:23
Actualizat: 12 12. 2016, 22:24