Cristi Chivu nu a fost convocat pentru meciul Catania – Inter!** Vezi explicația lui Ranieri

Fundașul Cristian Chivu, refăcut după o accidentare, nu a fost convocat de antrenorul Claudio Ranieri, pentru meciul pe care Internazionale Milano îl va disputa, sâmbătă, în Sicilia, cu Catania, în etapa a VII-a din Serie A, pentru a fi apt în vederea meciului cu OSC Lille din Liga Campionilor.

„Chivu a avut o problemă la gleznă și nu vreau să riscăm mâine pentru a-l avea la dispozițe la partida cu Lille”,
a declarat Ranieri, într-o conferință de presă.

Cristian Chivu s-a accidentat la gleznă în prima repriză a meciului Inter – Napoli, scor 0-3, din etapa a VI-a a Serie A și a fost înlocuit, în minutul 43, cu Nagatomo. El a revenit în această săptămână la antrenamentele lui Inter, pregătindu-se normal.

Partida Lille-Inter, contând pentru etapa a treia a Grupei B a Ligii Campionilor, va avea loc marți.

Sursa: Mediafax

Publicat: 14 10. 2011, 15:15
Actualizat: 14 10. 2011, 15:18