Cosmin Olăroiu merge în finala Cupei Președintelui din Emiratele Arabe Unite

Al Sharjah a câștigat în dubla manșă contra celor de la Ajman, scor 3-2 general, iar echipa antrenată de Cosmin Olăroiu s-a calificat în finala Cupei Președintelui din Emiratele Arabe Unite.

Cosmin Olăroiu va juca în finala Cupei Președintelui din Emiratele Arabe Unite. Al Sharjah – Al Ain

Al Sharjah, a remizat în manșa retur cu Ajman, scor 1-1, însă a câștigat meciul tur și a reușit să se califice în finala Cupei Președintelui din Emiratele Arabe Unite. Înainte de pauză, echipa antrenată de Goran Tufegdzic a deschis scorul prin Walid Azarou.

Meciul s-a jucat până în minutul 120 și a fost extrem de aprins. În minutul 103, trupa lui Cosmin Olăroiu a deschis scorul, însă golul a fost anulat. 6 minute mai târziu, Al Sharjah a reușit să marcheze prin Djaniny, iar de data aceasta reușita a fost validată și a fost cea care i-a trimis direct în finala cupei.

Formația antrenată de tehnicianul român va juca în finală contra celor de la Al-Ain, echipă care a eliminat-o în semifinale pe Al Wasl, scor 1-0 general.

Cosmin Olăroiu, 11 trofee cucerite în afara țării. Antrenorul român are șansa să își mai pună unul în vitrină

Cosmin Olăroiu nu a mai antrenat o echipă românească din 2007, perioadă în care era antrenor la FCSB. Românul s-a adaptat foarte bine la echipele pe care le-a pregătit în străinătate, ba chiar a reușit să câștige 11 trofee.