Contra a cedat nervos și la Elche, după scandalul de la Valencia. FOTO: Reacția românului după golul din prelungiri, care a îngenuncheat-o pe Getafe

Cosmin Contra a avut o reacție necontrolată după ce Getafe a primit gol în minutul 93 al meciului cu Elche, încheiat cu scorul de 1-0

• Românul a fost suspendat după o ieșire nervoasă în meciul cu Valencia, din etapa trecută

Cosmin Contra este cunoscut drept un antrenor temperamental, care nu de puține ori și-a exprimat sentimentele pe banca tehnică. Dovadă că duminica trecută, în meciul cu Valencia, câștigat de Getafe cu 3-1, Contra a fost eliminat de arbitrul partidei, după ce a intervenit puternic într-o ceartă pe care jucătorii celor două echipe au inițiat-o, după golul de 3-1, marcat de Pedro Leon.

În urma eliminării, Contra a fost obligat să vadă din tribună meciul din deplasare cu Elche, de duminică, încheiat cu victoria gazdelor, scor 1-0! A fost însă un gol venit târziu, în minutul 93, la ultima fază a partidei, după ce Boakye a marcat cu capul de lângă Rafa, care nu a reușit să se concentreze până la finalul partidei. Reacția românului la golul primit? Una extrem de nervoasă. Contra a dat cu pumnii violent în masă în tribuna oficială, acolo unde a luat loc, plecând imediat la vestiare, pentru a-și certa jucătorii. În urma acestui eșec, Getafe e pe locul 17 în Primera, la un punct peste Valladolid, care joacă în această seară cu Valencia.

Publicat: 06 04. 2014, 20:05
Actualizat: 06 04. 2014, 20:10