Codrea, pasa decisiva la Empoli

Mijlocașul Sienei, Paul Codrea, continua evolutiile excelente din ultimul timp. Duminica, in etapa a XXVI-a a campionatului Italiei, internationalul roman a pasat decisiv la golul marcat de marcat de Portanova în minutul 33 al meciului pe care Siena l-a câștigat în deplasare, în fața formației Empoli, scor 2-0. Integralist, Codrea a controlat bine mijlocul terenului, insa a fost sancționat cu un cartonaș galben în minutul 10. In celelalte partiide s-au consemnat urmatoarele rezultate:

Cagliari – Genoa 2-1

Au marcat: Acquafresca ’29, Rubinho (autogol) ’45+1 / A. Lucarelli ’15

Juventus – Fiorentina 2-3

Au marcat: Sissoko ’29, Camoranesi ’57 / Gobbi ’19, Papa Waigo ’75, Osvaldo ’90+3

La Fiorentina, Adrian Mutu nu a evoluat fiind accidentat.

Sampdoria – AC Torino 2-2

Au marcat: Sala ’45, Cassano ’52 / Comotto ’18, Di Michele ’51 (penalti)

Livorno – Catania 1-0

A marcat: Diamanti ’62

Udinese – Atalanta 2-0

Au marcat: Quagliarella ’30, Di Natale ’32

Reggina – Palermo 0-0

Partida Napoli – Inter Milano se dispută de la ora 21.30.

Publicat: 02 03. 2008, 18:25