Club Brugge – Standard Liege 4-0. Rotariu nu a fost în lot, Răzvan Marin a stat pe bancă tot meciul

Internaționalul român Răzvan Marin, în vârstă de 21 de ani, a fost rezervă neutilizată în înfrângerea suferită de echipa sa, Standard Liege, scor 0-4, împotriva formației unui alt internațional român, Dorin Rotariu, în etapa a cincea din campionatul Belgiei.

Vanaken, care a reușit o „dublă” în minutele 3 și 56, Wesley, în minutul 6, și Mechele, în minutul 80, au înscris golurile partidei de pe stadion „Jan Breydel”.

În urma acestui rezultat, Club Brugge rămâne liderul clasamentului, cu 15 puncte, în timp Standard Liege se află pe locul 12, cu patru puncte. Dacă Răzvan Marin a fost lăsat pe banca de rezerve, Dorin Rotariu nu a fost inclus în lotul pentru partida din etapa a patra a campionatului Belgiei. Răzvan Marin a prins trei meciuri în startul de sezon, cu 162 de minute jucate, în timp ce Rotariu nu a fost in lot la niciuna dintre partide.

Echipele de start:

• Club Brugge: Horvath – Mechele, Decarli, Denswil – Cools, Vormer, Vanaken, Nakamba, Limbombe (De Bock 74′) – Diaby (Refaelov 63′), Wesley (Vossen 72′)
  • Standard Liege: Ochoa – Scholz, Fai, Laifis, Pocognoli – Ndongala, Agbo, M’Poku (Djenepo 90′), Bokadi – Dossevi (Carlinhos 60′), Raman (Emond 74′)
Publicat: 27 08. 2017, 21:42
Actualizat: 27 08. 2017, 21:43