Claudiu Keșeru, după golul înscris în Ludogoreț – Tottenham: „Ne-am simțit ca niște adolescenți care joacă împotriva unor bărbați”

Ludogorets Razgrad's Romanian forward Claudiu-Andrei Keseru celebrates after scoring during the UEFA Europe League group stage football match between Ludogorets Razgrad and Tottenham Hotspur in Razgrad on November 5, 2020.,Image: 567604042, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

Claudiu Keșeru, atacantul în vârstă de 33 de ani al lui Ludogoreț, a marcat în poarta lui Tottenham, în etapa a treia a grupelor Europa League, însă nu a fost suficient. Bulgarii au pierdut cu scorul de 1-3 în fața englezilor lui Jose Mourinho.

La scorul de 2-0 pentru Tottenham, în minutul 50, Claudiu Keșeru a marcat și a redus din diferență. Lo Celso a înscris însă după 12 minute și a stabilit rezultatul acestei întâlniri.

După meci, internaționalul român a dezvăluit cum a trăit meciul cu Tottenham și a găsit explicații pentru înfrângerile din grupele Europa League.

Claudiu Keșeru, după golul înscris în Ludogoreț – Tottenham

„Am încercat să luptăm, dar ei au jucat la potențial maxim în prima parte. În a doua repriză ne-au lăsat și pe noi să jucăm, să avem ocazii.

A fost o diferență mare, ca între o echipă mare și una care e în construcție. Ne-am simțit ca niște adolescenți care joacă împotriva unor bărbați.

Am înțeles după primele două meciuri că e totul gata pentru noi în această grupă. Dar, așa cum am mai spus, suntem în reconstrucție, e important să construim ceva pentru la anul, pentru a reuși să revenim în grupele unei competiții continentale”, a spus Claudiu Keșeru, la finalul partidei.

Ludogoreț nu a reușit să obțină niciun punct în cele trei etape disputate până acum în grupele Europa League. Este codașa Grupei J, fără niciun punct. Lider este Tottenham, la egalitate de puncte însă cu Antwerp, locul 2, și LASK, locul 3 (6 puncte).

Jose Mourinho, aroganță după victoria cu Ludogoreț

La scurt timp după meci, Jose Mourinho a postat pe contul său de Instagram o poză în care arăta relaxat. „Când câștigi, dar nu joci chiar bine”, a scris portughezul în descrierea fotografiei.

Publicat: 06 11. 2020, 14:34
Actualizat: 06 11. 2020, 16:28