Ce s-a întâmplat cu Ianis Hagi la meciul cu Anderlecht! Este pentru prima dată când Mazzu ia această decizie în campionat

Genk a obținut o victorie importantă împotriva lui Anderlecht, în etapa cu numărul cinci din campionatul Belgiei. Echipa pentru care joacă și Ianis Hagi a câștigat cu 1-0, dar fiul lui Gică Hagi a rămas doar pe banca de rezerve.

Este pentru prima dată de la startul sezonului când Ianis Hagi nu evoluează niciun minut într-un meci din campionat, lucru care s-a mai întâmplat doar în Supercupa Belgiei, atunci când internaționalul român avea doar câteva zile la echipa antrenată de Mazzu.

Vineri seara, Genk a câștigat derby-ul cu Anderlecht datorită golului golgheterului Samata, care a ajuns la cinci goluri în șase meciuri. Atacantul din Tanzania a înscris în minutul 55, iar antrenorul lui Genk a preferat să țină de rezultat și să nu mai forțeze pe teren cu jucători ofensivi. De cealaltă parte, Alexandru Chipciu nici măcar nu a fost în lotul lui Anderlecht.

După cinci meciuri în campionat, Ianis Hagi rămâne cu golul marcat la debutul pentru Genk, împotriva lui Kortrijk, dar și cu pasa decisivă din partda cu Waasland – Beveren.

Publicat: 24 08. 2019, 08:47
Actualizat: 24 08. 2019, 08:47