Ce execuție! VIDEO | Gabi Iancu a înscris un gol superb în Polonia

Gabriel Iancu (23 de ani) a înscris un gol superb, marți seară, în meciul pe care echipa sa, Termalica B-B, l-a câștigat în campionatul Poloniei, 2-1 cu Slask Wroclaw.

La al șaselea meci al sezonului în Polonia, fostul fotbalist al Stelei a avut nevoie de doar 13 minute pentru a deschide scorul. Și nu a făcut-o oricum, ci în urma unei lovituri libere pe care a executat-o perfect. De la 25 de metri, cu piciorul stâng, Iancu nu i-a lăsat nicio șansă portarului advers și a înscris al doilea gol al acestei stagiuni.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA GOLUL

La șase minute după golul lui Iancu, apărarea lui Slask, condusă de Piotr Celeban, a cedat din nou, iar oaspeții au reușit singurul gol în minutul 58. Termalica B-B – Slask Wroclaw s-a terminat 2-1, iar Iancu a fost înlocuit în minutul 86, cu Guba.

După 20 de etape, echipa lui Iancu ocupă locul al 12-lea în prima ligă din Polonia, cu 21 de puncte.

Publicat: 13 12. 2017, 08:48
Actualizat: 13 12. 2017, 08:50