“Brazilianul” Bogdan Stancu! “Motanul”, gol incredibil în Turcia. A înscris printr-un lob și a oferit două pase de gol VIDEO

Bogdan Stancu (32 de ani) a ajuns la golul cu numărul trei în Turcia, în acest sezon, iar ultima reușită e una specială. Atacantul român al lui Genclerbirligi a înscris în victoria echipei sale de pe terenul lui Antalyaspor, într-un meci în care a mai oferit și două pase de gol.

Bogdan Stancu, gol superb în Turcia

La 32 de ani, Bogdan Stancu reușește să se menține în prima ligă a Turciei, iar în acest sezon îmbracă tricoul lui Genclerbirligi cu care mai are contract până în vara anului 2020.

În ultimul meci din campionat, “Motanul” a fost titular pe terenul lui Antalyaspor, iar în minutul 57 a marcat superb. Românul a fost lansat spre poartă de Sessegnon, a pătruns în careu și a ales o execuție care a surprins.

Stancu a apelat la un lob, iar mingea a picat în poarta gazdelor. De asemenea, atacantul a mai oferit și două pase de gol, în minutele 1 și 37. În cele din urmă, Stancu a fost schimbat în minutul 72.

În cele din urmă, Genclerbirligi a învins Antalyaspor cu 6-0, într-un meci în care gazdele au jucat în inferoritate numerică din minutul 23 și în care au marcat Candeias (min. 1, min. 21, 37), Sio (min. 13, min. 42) și Bogdan Stancu (min. 57).