Boloni, în cădere liberă în Belgia. Considerată surpriza sezonului, Antwerp a uitat cum arată victoria

Royal Antwerp, echipa lui Ladislau Boloni, e în cădere liberă. Duminică, în etapa a 14-a din campionatul Belgiei, formația antrenorului român a pierdut pe teren propriu, 1-3 cu Charleroi, și a ajuns la patru meciuri consecutive fără succes.

Startul meciului a fost de coșmar pentru experimentatul antrenor român, iar Benavente a deschis scorul încă din minutul 10 și, chiar dacă Ardaiz a egalat după doar opt minute, meciul avea să curgă în favoarea oaspeților. În minutul 28, același Benavente a înscris, cu o scăriță elegantă, iar golul lui Lukebakio, din minutul 71, avea să stabilească destinația celor trei puncte și să-l trimită pe Boloni pe locul al șaselea.

Fără victorie de 21 de zile, cu două egaluri și două înfrângeri în ultimele patru etape, Royal Antwerp e, în acest moment, departe de titlul de surpriză a campionatului. Echipa lui Boloni e pe locul șase, ultimul de play-off, cu 20 de puncte, dar poate aluneca un loc, dacă Waregem învinge în deplasarea de la Oostende.

Publicat: 05 11. 2017, 18:47
Actualizat: 05 11. 2017, 18:48