Bogdan Stancu, gol superb și assist în Turcia! A fost omul meciului. Denis Alibec, din nou titular pentru Kayserispor | VIDEO

Bogdan Stancu a făcut un nou meci mare în Turcia! Atacantul român a fost omul meciului dintre Kayserispor și Genclerbirligi, scor 2-2, meci în care Denis Alibec a fost titular la gazde.

În minutul 50, Stancu a preluat excelent în careu și a înscris în stil de mare atacant, iar Genclerbirligi a revenit spectaculos, după ce Henrique a deschis scorul pentru Kayserispor.

Denis Alibec a fost titular în duelul din Turcia și încearcă să devină un om de bază cât mai repede pentru Kayserispor. Atacantul s-a operat în Spania, la Barcelona, imediat după meciul din ianuarie în care s-a accidentat. Denis Alibec ar putea fi o soluție pentru meciurile din toamnă ale naționalei, din preliminariile pentru Campionatul Mondial 2022, dacă va reveni la forma pe care a avut-o în Liga 1.

Bogdan Stancu, gol și pasă de gol pentru Genclerbirligi. Denis Alibec a fost titular

Cu golul lui Bogdan Stancu, din debutul reprizei secunde, oaspeții au condus cu 2-1, dar n-au putut să câștige trei puncte extrem de importante. De menționat că românul a fost desemnat cel mai bun om al partidei, în condițiile în care a pasat decisiv la golul de 1-1, reușit de Piris. Anul trecut, Bogdan Stancu înscria și în poarta lui Beșiktaș.

Parlak a egalat pentru gazde, la care Denis Alibec a jucat timp de 54 de minute. În schimb, Silviu Lung Jr. a rămas tot meciul pe banca de rezerve.

În runda trecută din Turcia, Alibec a intrat doar în ultimele opt minute, în remiza dintre Konyaspor şi Kayserispor, scor 0-0.

Kayserispor este pe locul 17 și tremură pentru evitarea retrogradării, în timp ce Genclerbirligi ocupă poziția a 19-a, care duce în liga a doua.

Publicat: 20 04. 2021, 20:05
Actualizat: 20 04. 2021, 21:50