Bogdan Stancu, final excelent de an! Românul a marcat iar și e golgheter în Turcia! Cifre extraordinare

Bogdan Stancu se simte excelent la Genclerbirligi!

Atacantul român a marcat iar în Turcia și e golgheterul campionatului, cu 10 reușite (e la egalitate cu Adis Jahovic, de la Malatyaspor).

Genclerbirligi a remizat azi cu Sivasspor (2-2), iar Stancu a marcat golul de 1-1, în minutul 56.

Atacantul a oferit apoi un assist pentru golul care a adus-o în avantaj pe Genclerbirligi. Ayite a făcut 2-1, dar Sivasspor a obținut un punct în al șaptelea minut al prelungirilor, după golul izbutit de Yatabare.

6 meciuri la rând cu gol marcat

Ajuns la 32 de ani, Stancu are un final de an excelent și a strâns 6 meciuri la rând în care marchează sau reușește o dublă. În acest interval, fostul stelist a marcat de opt ori, inclusiv pe terenul lui Fenerbahce, meci pierdut însă de echipa sa cu 2-5.

13 este locul pe care îl ocupă echipa lui Stancu în Turcia. Genclerbirligi a acumulat 18 puncte