Bicfalvi e „on fire” în Rusia și nu știe să marcheze decât goluri frumoase! VIDEO | Reușita cu care a adus trei puncte

Internaționalul român Eric Bicfalvi a înscris golul cu care formația sa, Ural Ekaterinburg, s-a impus pe teren propriu, duminică, scor 1-0, în partida cu Amkar Perm, din etapa a 18-a a campionatului Rusiei.

Mijlocașul Eric Bicfalvi a marcat în minutul 32, după ce a fructificat pasa primită de la internaționalul din Zambia, Chisamba Lungu. Astfel, fostul jucător de la Steaua și Dinamo a ajuns la trei goluri marcate în ultimele două meciuri pentru Ural Ekaterinburg.

Click aici pentru golul lui Bicfalvi

Eric Bicfalvi a marcat primele sale două goluri și a transformat o lovitură de la 11 metri, chiar la meciul de debut pentru Ural Ekaterinburg, câștigat cu FK Krasnodar, scor 3-3 (7-6 după loviturile de departajare), în sferturile de finală ale Cupei Rusiei.

Formația lui Bicfalvi ocupă locul 12 în clasament, cu 17 puncte, iar în etapa viitoare, Ural va juca pe terenul lui Arsenal Tula, formație cu care se află în luptă directă pentru evitarea retrogradării.

Publicat: 05 03. 2017, 13:21
Actualizat: 05 03. 2017, 13:22