Bănel Nicoliță nu a mai strălucit!** Auxerre – Saint-Etienne 0-0! Românul, înlocuit în minutul 63!

Meci fără goluri pe Stade de l’Abbé Deschamps. Auxerre și Saint-Etienne s-au anulat reciproc și au agonisit fiecare câte un punct, performanță ce nu avantajează niciuna dintre formații. Saint-Etienne rămâne pe locul 4 cu un total de 43 de puncte, în timp ce Auxerre strânge 22 de puncte și nu părăsește locul 18.

Mijlocașul român Bănel Nicoliță a fost titular în această partidă, dar de această dată nu s-a mai făcut remarcat. Nicoliță a fost înlocuit în minutul 63 de Laurent Batlles.

Min. 90 Final de meci!

Min. 63 Bănel Nicoliță este înlocuit de Laurent Batlles

Min. 46 Start în repriza a doua! Nicio schimbare la Saint-Etienne!

Min. 45 Prima repriză se încheie fără evenimente notabile!

Min. 1 A început meciul!

Saint-Etienne și Bănel Nicoliță sunt pe val în Franța, „verzii” aflându-se pe locul 4 în Ligue 1. O victorie în runda a 25-a i-ar aduce pe Nicoliță și ai săi cu un pas mai aproape de obiectivul dorit: un loc de cupă europeană.

Auxerre, adversarul din această etapă, se află într-o situație diametral opusă. Auxerre ocupă locul 18 în campionat, primul retrogradabil, și are nevoie disperată de puncte pentru a mai putea spera ca și anul viitor să joace în prima ligă.

Nicoliță, anunțat titular

Cu trei goluri marcate și 5 pase de gol și având o evoluție entuziasmantă în toate meciurile jucate pentru francezi, mijlocașul român nu putea lipsi din formula de start a lui Saint-Etienne nici la meciul din această seară. Presa din Hexagon îl anunță titular pe Bănel pentru partida cu Auxerre.

Echipa de start a lui Saint-Etienne: S. Ruffier – S. Marchal, A. Ebondo, J. Mignot, F. Ghoulam – J. Clément, B. Nicoliță, B. Sako, M. Gradel – J. Guilavogui, P. Aubameyang

Publicat: 25 02. 2012, 18:32
Actualizat: 25 02. 2012, 21:51