Bănel, după al treilea gol în Ligue 1:** „Sunt fericit când marchez, este pe placul publicului!” Ce l-a uimit în Franța:

Jucătorul Bănel Nicoliță a declarat că se simte foarte bine la Saint-Etienne și este fericit atunci când reușește să marcheze în fața publicului de pe arena Geoffroy-Guichard, informează L’Equipe.

„Sunt fericit când marchez pe Geoffroy-Guichard deoarece acest lucru este pe placul publicului. Sunt mulțumit de primirea la noua mea echipă, integrarea merge bine și mă simt foarte bine aici. La început a fost dificil deoarece era altă limbă, dar acum totul merge bine. Sunt dezamăgit că nu voi putea juca în meciul cu Paris Saint-Germain, din 21 decembrie. Nu știam că ești suspendat după trei cartonașe galbene, deoarece în România ești după patru. Mi-aș fi dorit foarte mult să joc, mai ales că PSG este o echipă excelentă. Noi suntem pe drumul cel bun și sper ca la finalul sezonului să încheiem pe locuri de cupe europene”, a declarat Nicoliță.

Bănel Nicoliță a înscris un gol în meciul câștigat, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), în fața formației Caen. Nicoliță, titular la Saint-Etienne, a marcat în minutul 10. Celălalt gol a fost înscris, în minutul 74, de Sako, care a intrat pe teren în locul lui Nicoliță (minutul 64). Caen a rămas în inferioritate numerică, în minutul 43, când a fost eliminat Nabab.