Anton înscrie, Getafe câștigă! VIDEO | Mijlocașul lui Dinamo a marcat al doilea său gol în Spania

Mijlocașul Paul Anton a înscris un gol pentru Getafe în victoria de pe teren propriu cu Real Valladolid, scor 3-1 (0-0), sâmbătă, în etapa a 19-a din liga a doua spaniolă.

Anton a reușit primul gol al partidei, în minutul 54, cu capul dintr-o centrare a lui Damian Suarez. Mijlocașul central român a primit un cartonaș galben în minutul 69. Dani Pacheco (60′) și Jorge Molina (77′) au mai punctat pentru gazde, iar Juan Villar (76′) a reușit singurul gol al oaspeților.

În urma acestui rezultat, Getafe se află pe locul doi în campionat, cu 31 de puncte, la șase lungimi de liderul Levante, care nu a jucat încă în această etapă. Echipa lui Paul Anton este neînvinsă de cinci runde.

Paul Anton (25 de ani) este împrumutat de la Dinamo București până în vara anului 2017, cu opțiune de cumpărare, și a adunat 15 apariții și 2 goluri pentru Getafe.

Publicat: 17 12. 2016, 20:58
Actualizat: 17 12. 2016, 20:59