Alin Toșca a fost integralist în Real Madrid – Betis 2-1. Românul a sărit pe sub minge la golul victoriei

Internaționalul Alin Toșca a fost integralist, în înfrângerea, scor 1-2, cu Real Madrid, de pe Santiago Bernabeu, în etapa a 27-a din campionatul Spaniei.

Betis, la care Toșca a început încă din primul minut, a reușit să deschidă scorul pe Santiago Bernabeu, după 25 de minute, profitând de marea eroare a lui Keylor Navas. Cristiano Ronaldo a restabilit egalitatea, până la pauză, grație reușitei din minutul 40.

CLICK AICI PENTRU VIDEO!

Oaspeții au rămas cu un om în minus, după eliminarea lui Piccini, din minutul 78, pentru cumul de cartonașe. La doar trei minute, Sergio Ramos a făcut 2-1 pentru Real Madrid, cu a șaptea reușită din acest sezon de La Liga. Ramos a înscris la o centrare din corner, la care Toșca a sărit pe sub minge.

Grație acestui succes, Real Madrid revine pe primul loc în clasament, profitând și de eșecul celor de la Barcelona, la Deportivo. Echipa lui Zinedine Zidane a acumulat 62 de puncte, cu două mai multe decât rivalii din Catalunia, având și un meci mai puțin disputat, restanța cu Celta Vigo. Betis se află pe locul 14, cu 28 de puncte, la nouă puncte de primul loc retrogradabil, ocupat de Granada.

Real Madrid: K. Navas – Carvajal, Nacho, S. Ramos, Marcelo – Modric, Kroos, Isco – James, Morata, C. Ronaldo; Rezerve: Casilla, Casemiro, Kovacic, Danilo, L. Vazquez, Asensio, Benzema. Antrenor: Zinedine Zidane.

Betis: Adan – Piccini, Aissa Mandi, Pezzella, Toșca, Durmisi – Brasanac, Pardo, Ceballos – Sanabria, R. Castro; Rezerve: Gimenez, Alex Alegria, Alex Martinez, Joaquin, Petros, Rafa Navarro, Donk. Antrenor: Victor Sanchez.