Alexandru Mitriță a marcat un gol pentru Pescara într-un meci amical! Românul, remarcat de antrenorul lui Sassuolo: „Mi-a plăcut mult, e un jucător de calitate”

Mijlocașul Alexandru Mitriță a marcat un gol în partida amicală pe care echipa sa, Pescara, din Serie B, a pierdut-o, duminică, la Misano Adriatico, cu scorul de 3-2 (2-1), în fața formației Sassuolo, informează site-ul oficial al grupării din Serie A.

Antrenorul echipei Sassuolo, Eusebio Di Francesco, a declarat, duminică, după victoria din meciul amical cu Pescara, scor 3-2, că de la adversari l-a remarcat pe mijlocașul Alexandru Mitriță, informează site-ul sportal.it.

„De la Pescara mi-a plăcut mult Mitriță. Este un jucător de calitate, are viteză și nu îi este teamă de adversar. Poate fi un jucător decisiv pentru Pescara în Serie B”, a spus Di Francesco.

Mitriță, care a intrat pe teren în minutul 56, a înscris ultimul gol al întâlnirii, în minutul 81.

Celălalt gol al învinșilor a fost reușit de Lapadula, în minutul 13.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Sansone ’42 din penalti, Politano ’44 și Floro Flores ’47.