Alex Maxim va avea un nou antrenor la Stuttgart. Huub Stevens a plecat după ce a salvat cu emoții echipa de la retrogradare

Tehnicianul olandez Huub Stevens nu va mai antrena echipa VfB Stuttgart în sezonul viitor, a anunțat, duminică, directorul sportiv al clubului, Robin Dutt.

Stevens a mai antrenat VfB Stuttgart în perioada martie-mai 2014. El a revenit la echipă în noiembrie, după demisia lui Armin Veh, și a reușit menținerea în prima ligă germană după victoria cu Paderbon, din ultima etapă.

La VfB Stuttgart evoluează și Alexandru Maxim, care sâmbătă a fost autorul unei pase de gol la meciul câștigat, cu scorul de 2-1, în fața formației Paderborn. Maxim, care a intrat pe teren în minutul 69 și a ieșit în minutul 90, a pasat decisiv la golul doi al oaspeților, înscris de Ginczek, în minutul 72. Pentru Stuttgart a mai marcat Didavi, în minutul 36. Gazdele au înscris prin Vucinovici, în minutul 4.

VfB Stuttgart a încheiat campionatul pe locul 14.

Sursa: MEDIAFAX

Publicat: 24 05. 2015, 17:07
Actualizat: 24 05. 2015, 17:08