Alex Cicâldău, ironizat de fani după ce a trimis o pasă direct în afara terenului: „Execuție marca Hagi!”. Galatasaray, victorie cu scandal la Goztepe: jucătorii oaspeților și arbitrii, scoși de pe teren de forțele de ordine | VIDEO

Alexandru Cicaldau of Galatasaray during the Turkish super league football match between Karagumruk and Galatasaray at Ataturk Olympic Stadium inIstanbul , Turkey on November 07 , 2021.,Image: 642058109, License: Rights-managed, Restrictions: Not available for publication in Turkey., Model Release: no, Credit line: Profimedia
Vezi galeria foto - 6 poze

Alex Cicâldău a jucat o jumătate de oră în victoria obținută de Galatasaray pe terenul lui Goztepe, 3-2, fiind ironizat de suporteri după ce a greșit o pasă elementară.

Galatasaray a reușit să obțină prima victorie din mandatul lui Domenec Torrent, 3-2 în deplasarea de la Goztepe. Meciul a fost unul incendiar, fiecare echipă beneficiind de câte două lovituri de la 11 metri, toate transformate.

Alex Cicâldău a intrat pe teren în minutul 61 în locul lui Pulgar și nu a ieșit în evidență decât printr-o pasă trimisă direct în afara terenului de joc, fază care i-a atras un val de critici din partea suporterilor lui Galatasaray.

Alex Cicâldău, ironizat după Goztepe – Galatasaray

Galatasaray a învins-o pe Goztepe cu 3-2, meci pe care Alex Cicâldău l-a început pe banca de rezerve și în care a fost introdus pe teren în minutul 61, când l-a înlocuit pe Pulgar. Internaționalul român a avut o prestație modestă, „încununată” de o pasă trimisă direct în afara suprafeței de joc, în reclamele de pe marginea terenului.

În minutul 90, la scorul de 2-2, arbitrul a dictat lovitură de la 11 metri în favoarea lui Galatasaray, dar decizia a fost întoarsă în urma consultării VAR. Imediat după acel moment, s-a dictat din nou penalty pentru oaspeți, transformat de Gomis pentru 2-3.

Suporterii lui Goztepe nu au suportat să își vadă favoriții cum pierd după o asemenea desfășurare, astfel că au forțat intrarea pe teren. Forțele de ordine au fost nevoite să intervină și să îi protejeze atât pe jucătorii oaspeților, cât și pe membrii brigăzii de arbitri.

În urma acestui rezultat, Galatasaray a luat o gură importantă de oxigen, fiind a 13-a în clasament după primele 26 de etape, cu 32 de puncte.

Publicat: 22 02. 2022, 00:05
Actualizat: 22 02. 2022, 00:11