Aflat pe lista provizorie a lui Cosmin Contra, Andrei Ivan demonstrează că merită. Ce a făcut Rapid Viena în optimile Cupei Austriei | FOTO

Integralist în optimile de finală din Cupa Austriei, Andrei Ivan, s-a calificat alături de echipa sa, Rapid Viena, în sferturile competiției, după ce s-au impus cu 3-0 în fața formației Wolfsberger AC.

Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 22 de atacantul sârb Andrija PavloviÇ. Același PavloviÇ a reușit dubla în ultimele minute ale primei reprize.

În partea a doua a meciului, mijlocașul austriac Knasmüllner a stabilit scorul final 3-0, iar Rapid Viena s-a calificat în sferturi, în detrimentul echipei, Wolfsberger AC, formație care este pe locul patru în clasamentul Ligii I din Austria, cu 18 puncte.

Gruparea lui Andrei Ivan, Rapid Viena, ocupă poziția a șaptea cu 15 puncte.

Publicat: 01 11. 2018, 07:59
Actualizat: 01 11. 2018, 08:00