Adrian Petre a marcat primul gol pentru Esbjerg

Atacantul Adrian Petre, în vârstă de 19 ani, a marcat un gol pentru Esbjerg fB în meciul pierdut, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în fața formației Vejle Boldklub, în etapa a treia din liga a doua a Danemarcei.

Adrian Petre a înscris în minutul 21, din penalty. Oaspeții au punctat în minutele 11 și 27, prin Alan Goncalves Sousa, respectiv Rasmus Lauritsen. Același Lauritsen a fost eliminat în prelungirile reprizei a doua, pentru cumul de cartonașe galbene.

Transferat în această vară de la UTA Bătrâna Doamnă, Adrian Petre are un gol și o pasă decisivă, în primele trei etape ale ligii secunde daneze.

În clasament, Esbjerg rămâne cu șase puncte și ocupă locul 3, în timp ce Vejle acumulează maximum de puncte după primele trei runde și se menține pe prima poziție.

Publicat: 13 08. 2017, 17:19
Actualizat: 13 08. 2017, 17:20