„A pus-o cu mâna”! Răzvan Marin, pasă de gol în Belgia | VIDEO Standard a câștigat dramatic meciul cu Eupen

Standard Liege a câștigat, scor 3-2, partida cu Eupen din etapa cu numărul 22 din Belgia, iar Răzvan Marin a fost unul dintre cei mai buni oameni trimiși în teren de Ricardo Sa Pinto.

Internaționalul român a pasat decisiv la al doilea gol al gazdelor, în prelungirile primei reprize, atunci când a centrat perfect în gura porții, iar Orlando Sa a avut de îndeplinit o formalitate.

Eupen a deschis scorul în minutul 13, prin Leye, Orlando Sa a egalat două minute mai târziu, Kone i-a aus pe oaspeți în avantaj în minutul 40, iar Orlando Sa a realizat dubla până la pauză, iar cele două echipe au intrat la egalitate la cabine.

După reluarea jocului, Leye a fost eliminat de la Eupen, pentru două cartonașe galbene, iar Pocognoli a dat lovitura în minutul 90+2, în urma unui corner exexutat de M”Poku.

22 de meciuri, 5 goluri și 5 pase decisive a reușit Răzvan Marin în acest sezon

6 e locul ocupat de Standar în Belgia, ultimul care asigură prezența în play-off

Publicat: 21 01. 2018, 09:31
Actualizat: 21 01. 2018, 09:32