Știm semifinalele Campionatului Mondial al Cluburilor din Qatar! Bayern Munchen va juca luni la această competiție

Bayern Munchen – Eintracht Frankfurt

Formaţia egipteană Al Ahly a trecut joi de echipa qatariotă Al Duhail, scor 1-0, şi s-a calificat în semifinale Cupei Mondiale a Cluburilor. și Tigres UANL merge în careul de ași după o victorie tot la limită.

Unicul gol al meciului a fost marcat de El Shahat, în minutul 30. În semifinale, Al Ahly va evolua cu Bayern Munchen.

Mexicanii de la Tigres UANL s-a calificat în semifinale la Cupa Mondială a Cluburilor din Qatar, după ce a învins, scor 2-1, formaţia sud-coreeană Ulsan Hyundai.

Pentru azteci a marcat Andre-Pierre Gignac, în minutele 38 şi 45+5 (penalti), în timp ce pentru sud-coreeni a înscris Kim-Ki Hee, în minutul 24.

În semifinale, Tigres va evolua contra formaţiei braziliene Palmeiras.

Semifinala 1: Palmeiras – Tigres – duminică, 7 februarie, ora 20.00, live pe TVR+ Exclusiv

– în noaptea de 7 spre 8 februarie, ora 00.00, înregistrat, la TVR 1

Semifinala 2: Al -Ahli – Bayern Munchen – luni, 8 februarie, ora 20.00, live pe TVR+ Exclusiv

– în noaptea de 8 spre 9 februarie, ora 00.45, înregistrat, la TVR 1

Repetiție pentru Cupa Mondială din 2022

Turneul va însemna o oportunitate pentru Qatar de a testa cele două noi stadioane – este vorba despre Education City Stadium şi Ahmad Bin Ali, inaugurat pe 18 decembrie 2020, cu atracţii turistice şi spaţii de cazare situate în imediata lor apropiere.

Pe lângă faptul că va oferi o experienţă memorabilă pentru jucători, fani şi oficialii competiţiei, turneul asigură şi un preview al Cupei Mondiale 2022, prima desfăşurată în Orientul Mijlociu.

Publicat: 05 02. 2021, 07:59
Actualizat: 05 02. 2021, 08:01