Rezumat Lazio – AC Milan 0-3. Ștefan Radu „și-a îngropat” echipa cu un henț în careu, iar Juventus este la un pas de titlu în Serie A. VIDEO cu fazele meciului

Ștefan Radu în timpul unui meci jucat pentru Lazio Roma. Fundașul, out de la formația din Serie A?

UPDATE 00:35: AC Milan s-a impus cu 3-0 la Roma, iar Lazio își poate lua practic adio de la titlu, echipa lui Inzaghi fiind acum la 7 puncte de liderul Juventus.

Ștefan Radu a ieșit de pe teren după 55 de minute, iar Rebic a stabilit scorul final cu golul din minutul 59.

Vezi REZUMATUL partidei Lazio – AC Milan 0-3

Lazio tremură acum și pentru locul al doilea în Serie A, iar în etapa viitoare joacă în deplasare cu Lecce, echipă aflată pe poziția a 18-a, loc care duce în liga a doua din Italia.

Lazio a început cum nu se poate mai prost derby-ul cu Milan, iar Ștefan Radu a avut o zi neagră în partida cu numărul 30 din Serie A.

Titularizat de Simone Inzaghi, Ștefan Radu a provocat penalty-ul din care Milan a făcut 2-0 pe Stadio Olimpico.

Ștefan Radu, „penalty cadou” pentru AC Milan

Sub presiune după ce Juventus a făcut spectacol și a bătut-o cu 4-1 pe Torino, Lazio a luat gol în minutul 23, atunci când Calhanoglu a înscris un gol frumos din afara careului.

Apoi, Milan, care s-a făcut de râs în etapa precedentă din Serie A (2-2 cu SPAL), a făcut 2-0 la Roma. Ștefan Radu a comis un henț în careu la centrarea lui Saelemaekers, iar veteranul Zlatan Ibrahimovic a înscris cu multă șansă din penalty.

Fostul internațional român are șanse mari să se despartă de Lazio în această vară, sau să treacă pe banca de rezerve. Simone Inzaghi i-a găsit înlocuitor românului și a pus ochii pe Marash Kumbulla, acesta fiind apărătorul pe care Lazio vrea să-l ia de la Verona.

„Cu fizic bun, excelent în jocul aerian şi obişnuit să joace în stânga unei apărări formate din trei fundaşi, Kumbulla are profilul ideal pentru a-l înlocui pe Ştefan Radu”, au scris recent cei de la Lazionews.eu.

Publicat: 05 07. 2020, 00:33
Actualizat: 05 07. 2020, 00:50